מרכיבים את הכל ביחד: שילוב של רפלקטיביות, הקרנת קרינה ומוליכות

הבה נבחן איך חום מועבר דרך קיר, שם צד אחד בדרך כלל יש טמפרטורה נמוכה יותר מאשר אחרים. יש לזכור כי חום תמיד עובר מן הצד החם אל הקר.

איור 2. העברת חום דרך קיר שצבוע בצבע רגיל מול קיר שצבוע בצבעי טרמודריי.

כפי שנאמר במאמר קודם ניתן לראות באיור 1 לצבעי טרמודריי יש השפעות מרובות. מצד אחד, משטח הצבוע עם צבעי טרמודריי משקף ופולט כמות ניכרת של קרינת החום וחוסם חלקית העברת חום עקב שינוי מוליכות הקיר. לכן, בידוד הקיר בעזרת צבע מסורתי בעל הרבה פחות אנרגיה לחסום ולשקף אנרגיה. מקדם המוליכות באופן משמעותי קטן ולכן לחות נצברת. כתוצאה מכך, הטכנולוגיה של מוצרי טרמודריי משלימה את הבידוד המסורתי ועושה אותו יעיל יותר.

פועל בחורף ובקיץ

קיר הצבוע עם טרמודריי חוסם קרינת חום מאותו כיוון של קרינת החום. בנתונים לעיל, החום מגיע מצד שמאל אשר מגביל את התמסורת לימין. עם זאת, אם מקור קרינת החום מתחלף מימין לשמאל על הציפוי, הציפוי יחסום את הקרינה מן הצד ההפוך. דבר זה מראה כי ציפוי טרמודריי מגן מפני קרינת חום הן בחורף והן בקיץ. בקיץ החום, ינסה להיכנס דרך הציפוי דרך הצד הקר, בעוד שבחורף החום מבפנים ינסה לברוח לכיוון הקור בחוץ. לא משנה הכיוון, ציפוי טרמודריי ישלח את רוב קרינת החום בחזרה לכיוון ממנו הגיע!

 

הדגמת טרמודריי

הדגמה פשוטה של טרמודריי בפעולה היא באמצעות מנורות חום אינפרא אדום המקרינות על שני לוחות מתכת (איור 3). הטמפרטורה נמדדת על גב הלוחות. בדיקה זו מדמה את החום מן השמש או כל מקור חום אחר – במקרה של הלוח המטופל עם טרמודריי, הטמפרטורה הרבה יותר נמוכה מזה שלא טופל.

טרמודריי מבודד גם בחורף וגם בקיץ

איור 3. קרני חום אינפרא אדום והבדלי טמפרטורה בין הפאנלים 

 

אמנם אפשר בהחלט לטעון כי המבחנים הקודמים מרשימים כי הרפלקטיביות של החומר נכנסת לפעולה, וריאציה של המבחן לעיל תוכנן והוצג בניו זילנד: במקום מנורות אינפרא אדום, קוביות קרח הונחו ישירות על הלוחות. במקרה זה, מוליכות הצבע נבדקה. התוצאות היו מרשימות למדי עם יותר מ 5ºC הבדל בין הלוח המטופל ללא מטופל.

איור 4. הבדל טמפרטורה כאשר קוביות קרח ממוקמים על לוחות מתכת

כתב ויתור: המידע הכלול במסמך זה מוצע בתום לב ואנו מאמינים כי הוא מדויק. עם זאת, בגלל תנאים ושיטות השימוש של המוצרים שלנו הם מעבר לשליטתנו, מידע זה לא צריך לשמש כתחליף לבדיקות של הלקוח להבטיח כי המוצרים של NanoPhos הם בטוחים, יעילים, ומספקים לחלוטין עבור שימוש סופי.

 

הצעות שימוש לא ישמשו כתמריצים להפרת כל פטנט. NanoPhos מתנערת מכל אחריות מפורשת או משתמעת של צד אחר למטרה מסוימת או סחירות. NanoPhos מתנערת מאחריות מכל נזק מקרי או תוצאתי. מוצר זה אינו נבדק או מיוצג כמתאים לשימוש רפואי או תרופתי.