צמצום מוליכות הקיר עם ThermoDry (טרמודריי)

צמצום מוליכות הקיר עם טרמודריי

ThermoDry מפחית את המוליכות הטרמית של צבעים לפחות פי 4 (0,1292 W / (mK), EN 12667). למרות ששכבת הציפוי שנוצרת הינה דקה יחסית, הוא מסוגל להפחית את הטמפרטורה על משטחי קיר במיוחד מכיוון שהוא רפלקטיבי ובעל הקרנת אנרגיה.

 

זהו יתרון גדול מכיוון שלחות מעובה על חלקים של הקיר והם קצת יותר קרים מיתרת השטח. איים קרים אלה נקראים לעתים קרובות “גשרים טרמיים”. הבדל הטמפרטורה בין אזורים כאלה יכולה להגיע בין 1-2 מעלות צלזיוס ומספיקה ליצירת “מגנט” קבוע עבור עיבוי לחות. בהתחשב בכך שצבע בעל יכולת ספיגה בשל שרפים שהוא מכיל, חיידקים אוהבים אותו וכאשר הוא נשמר לח הם בשמחה הופכים לעובש.

 

גורם הבידוד שלרוב לא נלקח בחשבון הוא שמירה על הלחות מהקירות והתקרות. הסיבה פשוטה למדי: מים הם מוליך חום טוב וכאשר האדים חודרים לחומר בידוד אחר הם מזיזים באופן דרמטי את יכולת הבידוד שלה.

 

כדי להעריך זאת, לחומרי בנייה נפוצים רבים יש עלייה של 5% לחות יחסית היכולה להכפיל את המוליכות הטרמית של החומר! בהתחשב בכך צבע טרמודריי מפחיתה באופן משמעותי את ספיגת הלחות על ידי התייעלות הקיר עצמו; שמירה על הלחות מהקיר עושה את כל המבנה פחות מוליך.

 

מהנדסים מתייחסים בדרך כלל לערך U (או R) עבור חומרי בידוד

איך זה מתייחס לצבעי קיר של טרמודריי?

הערך U (או U – factor), הנקרא בצורה נכונה יותר מקדם העברת החום הכולל, מתאר עד כמה הבניין מוליך חום. הערך מודד את קצב העברת החום דרך הבניין על פני שטח נתון, בתנאים סטנדרטיים. הסטנדרט הרגיל הוא שיפוע טמפרטורה של C24º, לחות 50% ללא רוח (ערך נמוך של U – הינו טוב יותר). U הוא ההופכי של R ביחידות SI של W / (m2K) ויחידות US של  BTU /(h°Fft²)מוליכות תרמית, λ (או k בארה”ב), הוא היכולת של חומר להוליך חום.

 

מוליכות תרמית נמדדת בואט / קלווין/ מטר (W / K · m). בעוד כל הערכים האלה יכולים להיות די מסובכים, הערך U של חומרים משתפר (פוחת) עם העובי שלו. מאחר ועובי הצבע של טרמודריי דק מאוד המוליכות הטרמית נמוכה. עם זאת, שמירה על הקיר יבש יכול להשפיע באופן דרמטי על המוליכות של כל הקיר.