טרמודריי – כיצד שכבת צבע “דקה” חוסכת באנרגיה?

אם תהית מדוע מיכל תרמוס שומר על הקפה שלך חם?
כל שעליך לעשות הוא לראות כיצד הוא בנוי: יש לו שכבה פנימית מבריקה, מעטה ואקום ומכסה אטום לאוויר. מטרת השכבה הפנימית המבריקה היא לשקף את הקרינה אינפרא אדום שמנסה לברוח בחזרה לנוזל החם.
הואקום מפחית אובדן חום עקב מוליכות ואת המכסה בשל הסעה (אוויר חם זורם בחוץ). 

קרינה והולכה הן שתי הדרכים החשובות ביותר להעברת חום בבניינים. להלן, אנו בודקים כיצד מערכת בידוד הבניין צריכה לשקף קרינה ולהפחית את המוליכות. 

רפלקטיביות והקרנת אנרגיה

על מנת שמשטח לא יספוג חום וישאר “קר”, יש לקחת בחשבון שני מאפיינים חשובים של ציפוי צבע: רפלקטיביות והקרנת אנרגיה.

  • רפלקטיביות מודדת את איכות החזרת הקרינה מהמשטח
  • הקרנת אנרגיה מודדת כיצד החום שנספג על-ידי משטח מוקרן חזרה אל החלל. 

חיסכון באנרגיה ותקנים: נדרשת רפלקטיביות גבוהה והקרנת אנרגיה

תקן ENERGY STAR 

תקן Energy Star עבור קירוי דורש רפלקטיביות ראשונית של לפחות 0.65 (בקנה מידה של 0 עד 1). מוצרי ThermoDry עולים בהרבה מעל דרישה זו מכיוון שהרפלקטיביות של המוצרים לעתים קרובות הרבה יותר מאשר 0.90 .

תקן אינדקס רפלקטיביות ו LEED 

“אינדקס רפלקטיביות” (SRI), המוגדר על ידי ASTM E 1980, משלבת הן רפלקטיביות והן הקרנת אנרגיה.
משמעות הדבר היא שילוב של רפלקטיביות והקרנת אנרגיה נדרש מציפויים: החומרים צריכים להיות בעלי רפלקטיביות טובה והקרנת אנרגיה טובה של חום.
משטח בעל רפלקטיביות והקרנת אנרגיה גבוהים, ישמור על טמפרטורה נמוכה – משטח מתכתי לדוגמא בעל תכונת רפלקטיביות אך הוא יתחמם מכיוון שהקרנת האנרגיה שלו נמוכה.

 

הקרנת האנרגיה עבור מוצרי ThermoDry נמדדו ב 0.92, כלומר 92% מהחום הנספג נפלט חזרה לחלל. עם רפלקטיביות של 0.90 והקרנת אנרגיה של 0.92 התוצאה מכך היאSRI  112! 

 

התקינה האמריקאית לאנרגיה וסביבה (LEED) בעלת דירוג מערכות חומרים בהתנדבות, אשר מייצרת סטנדרטים ברמה לאומית לביצועים גבוהים בבניה.

 

LEED מספקת סטנדרטים לבחירת מוצרים בעיצוב מבנים, אבל לא באישור מוצרים.
תחת גירסת LEED 2009, כדי לקבל אישור 7.2 Heat Island Effect-Roof, לפחות 75% מפני השטח של הגג חייב להימרח בחומרים בעלי תקן אינקס רפלקטיביות (SRI) של לפחות 78. בהתחשב SRI = 112, ברור כי מוצרי מבוססי טרמודריי ThermoDry עונים גבוה בהרבה על הדרישה של תקן LEED.